Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony


    Do tego dnia uczniowie klas 0a i 0d przygotowywali się wiele dni. Uczyli się kolęd i pastorałek , wierszyków i kroków tanecznych, wykonali wspólnie z wychowawczyniami Barbarą Oracz i Agatą Lesiak piękne bukiety gwiazd betlejemskich, które zostały wręczone rodzicom na uroczystości. Przygotowywały wspólnie ze swoimi paniami dekoracje klasy, by w tym ważnym dniu ich sale wyglądały bardzo odświętnie.
   Uroczystości rozpoczęły się w kasach o godzinie 11, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na swoich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. Był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, jednak nie było widać większej tremy u małych aktorów. Dziewczynki przebrane za aniołki, chłopcy za pastuszków przybliżyli widzom historię Bożego Narodzenia , śpiewały piosenki o Mikołaju i z niecierpliwością czekały na prezenty, które Mikołaj zostawił dzieciom pod choinką. Po wystawionych jasełkach tradycyjnie jak przystało na polską wigilię, jedna z mam odczytała fragment pisma świętego opisujący narodzenie Pana Jezusa, następnie były życzenia i łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek oraz najbardziej wyczekiwana chwila rozdanie upominków od Mikołaja. Uroczystości w klasach były pełne radości, ciepła i już świątecznej atmosfery. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom bukiety gwiazd betlejemskich, które miały być ozdoba na wigilijnym stole w domu każdego zerówkowicza.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.