Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 21 Lipca 2018  |  imieniny: Daniela, Andrzeja

Menu strony

Banery

Treść strony

    W dniu 16 grudnia 2011r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas pierwszych, prowadzone przez instruktorów Zespołu Szkoleniowego Medaid z Poznania. Celem warsztatów było zaszczepienie od najmłodszych lat w dzieciach chęci niesienia pierwszej pomocy.

    Była to 50 - minutowa zabawa, dzięki której każde dziecko z łatwością zapamiętało postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dowiedziało się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, nauczyło się wezwać pomoc, opatrzyć lekkie ranki oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.  

    W pokazach instruktorom pomagały Misie, a także wszelkiego rodzaju przytulanki, jakie przyniosły ze sobą dzieci. Miś to najlepsze lekarstwo na smutek, strach i łzy, ale czasem bywa, że trzeba pomóc również jemu. Opatrywanie misia sprawiło, że dzieci oswajały się z widokiem plastrów i bandaży, dzięki czemu w przyszłości łatwiej im będzie nieść pomoc potrzebującym.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.