Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 24 Czerwca 2018  |  imieniny: Jana, Danuty

Menu strony

Banery

Treść strony

   W ostatnich latach w większości szkół bardzo mocno zarysował się problem agresji wśród dzieci i młodzieży. Już w najmłodszych klasach dostrzegalne są zjawiska typu: plucie, bicie, przezywanie, popychanie, wyśmiewanie, izolowanie itp. Jest to nic innego, jak forma przemocy.

    Problem agresji jest tak niepokojącym zjawiskiem, że nie można pozostawić go bez oddźwięku ze strony dorosłych, przeciwnie, należy uczynić wszystko, aby zjawisko to zanalizować, szukać dróg rozwiązania i starać się je złagodzić, jeśli nie wyeliminować zupełnie.

   W ramach programu Kolorowa szkoła – stop przemocy i agresjiuczniowie wzięli czynny udział w zajęciach zaproponowanych przez pedagoga szkolnego p. Jolantę Zielonkę. W miesiącu listopadzie w klasach I - III przeprowadzone zostały lekcje przedmiotowe poruszające tematykę związaną z agresją i przemocą.

    Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie klas I – III wykazali się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością. Powstały wspaniałe prace plastyczne, które można podziwiać w salach szkolnych i na niniejszej stronie.

    W klasach pierwszych - Bajka o „Puchate i Kolczaste” - historia dotycząca dobra i zła, mobilizująca do pomocy i dobrego zachowania.

    W klasach II - Opowiadanie ,, Mój brat Wojtek’’ - Czy niepełnosprawność czyni z niepełnosprawnego kogoś gorszego? - ze szczególnym zwróceniem uwagi na cechy charakteru chłopca niepełnosprawnego.

   W klasach III – praca z tekstem ,,Plotka krzywdząca i zła’’ -  analiza i ocena trzech sytuacji.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.