Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 21 Lipca 2018  |  imieniny: Daniela, Andrzeja

Menu strony

Banery

Treść strony

W dniu  20 października 2011r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników Małopolskiego Centrum Profilaktyki  z Krakowa.

Dlaczego:Problem agresji wśród dzieci i młodzieży to zjawisko coraz bardziej powszechne i narastające, zarówno w szkole, jak i życiu codziennym. Zajęcia, te uczyły umiejętności wyrażania swoich emocji, szczególnie tych trudnych. Uświadamiały dzieciom przyczyny agresji. Dzieci poprzez zabawę, dramę, opowiadanie i rozmowę uczyły się jak zapobiegać zachowaniom agresywnym, jak współpracować w zespole by uniknąć nieporozumień.

Założenia merytoryczne i cele programu: Pogłębienie wiedzy na temat przemocy,uświadomienie przyczyn agresji, zdobycie umiejętności wyrażania swoich emocji, szczególnie tych trudnych, kształtowanie postaw wolnych od przemocy i agresji.

Oczekiwany efekt: Uczeń wie, co to jest agresja i jakie skutki wywołują zachowaniaagresywne; zdobywa umiejętności wyrażania swoich emocji, szczególnie tych trudnych, potrafi określić, które zachowania są właściwe, a które niewłaściwe; wie , jak zachować się, gdy jest świadkiem przemocy; akceptuje uczucia przeżywane przez inne osoby; potrafi zgodnie współpracować w grupie; zna sposoby radzenia sobie z agresją.

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.