Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

    Początek szkoły to dla dziecka wielkie wydarzenie. Podekscytowanie i radość miesza się ze stresem i niepokojem przed nieznaną dotąd rzeczywistością. Pierwsze momenty dziecka w szkole przeżywają również rodzice. Wiedzą, że to czas, gdy staje się ono bardziej samodzielne i odpowiedzialne za swoje zachowania.

    Ważną rolę w tym okresie odgrywają nauczyciele, którzy wprowadzają Pierwszoklasistę w szkolny świat i stają się ich opiekunami i wychowawcami. To oni dbają o bezpieczeństwo dziecka w szkolnych murach, dlatego też tak ważne jest przekazanie Pierwszakom niezbędnej wiedzy, która pomoże im unikać groźnych sytuacji i zapewni bezpieczną naukę i zabawę.

    Wypadki w szkole najczęściej związane są z lekkomyślnym zachowaniem dzieci, które beztrosko bawiąc się na przerwie, nie potrafią przewidzieć negatywnych skutków swojego działania. Trzeba zatem regularnie powtarzać im, które z zachowań na przerwie bądź w klasie mogą być niebezpieczne dla nich samych lub ich kolegów:

1. Postaraj się nie biegać po schodach i korytarzach. Biegając, możesz się przewrócić, pośliznąć lub wpaść na kogoś.

2. Nie zjeżdżaj po poręczy! Możesz z niej spaść i mocno się potłuc.

3. Pamiętaj, by ostrych przedmiotów nie używać do zabawy. Nie wymachuj nożem podczas posiłku, ani nożyczkami na lekcji plastyki.

4. W trakcie zabawy: nie popychaj, nie bij i nie wyśmiewaj innych uczniów. Gdy ktoś postępuje tak wobec Ciebie, powiedz o tym rodzicom i nauczycielowi.

5. Zabieranie komuś jego własności (zabawek, zeszytów, pieniędzy lub śniadania) nie jest zabawą. Powiadom nauczyciela i rodziców, gdy ktoś, bez Twojej zgody, odbiera Ci jakąś rzecz.

6. Nie zabieraj do szkoły dużych sum pieniędzy. Możesz łatwo je zgubić.

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.