Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

Miss Mszczonowa wraca po 17-letniej przerwie

Ostatnie wybory miss Mszczonowa miały miejsce w 1994 roku.  Pod koniec listopada po upływie aż 17 lat Mszczonowski  Ośrodek Kultury  kolejny raz będzie organizatorem wyborów najpiękniejszej mieszkanki Mszczonowa. Tym razem do udziału w konkursie piękności zgłosiło się  9 kandydatek. 

więcej

STRZELCY na święcie patrona

28 października członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „STRELCY 31-go pułku piechoty” wzięli  gościnnie  udział w święcie patrona radziejowickiej Szkoły Podstawowej.
więcej
Foto: Muzeum Mazowsza Zachodniego

Mszczonowscy licealiści ekspertami w sprawie historii AK

Muzeum Mazowsza Zachodniego we współpracy ze Starostwem Powiatu Żyrardowskiego 27 października zorganizowało powiatowy etap konkursu historycznego „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Wiedza o Armii Krajowej i Szarych Szeregach”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: poseł na Sejm RP pan Dariusz Kaczanowski i Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz. 
Udział we współzawodnictwie wzięli uczniowie z trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żyrardowskiego: Liceum Ogólnokształcącego  im. Szarych Szeregów w Mszczonowie,  Liceum Ogólnokształcącego  im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej oraz  Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Wiskitkach. 
więcej

Certyfikowane laboratorium ECDL w mszczonowskim GCI

Od 1 września 2009 roku wszystkie egzaminy ECDL (European Computer Driving Licence) mogą być przeprowadzane tylko w certyfikowanych laboratoriach. Każde laboratorium musi współpracować z którymś z Centrów Egzaminacyjnych akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. 

więcej

Pejzaże barwione poezją

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury można oglądać kolejną, ciekawą  wystawę.  Tym razem mszczonowianom swoje prace zaprezentowała  Elżbieta Lewandowska. Mieszkanka Łowicza z zawodu jest pedagogiem. Wykłada na wyższej uczelni w swoim rodzinnym mieście. Malarstwo jest jej życiową pasją. 

więcej
Laureaci konkursu w kategorii klas IV-VI SP

Konkurs piosenki w MOK-u rozstrzygnięty

Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy spotkała się na konkursie piosenki. Najlepszą w kategorii klas I-III okazała się Natalia Kasprowicz, w kategorii klas IV- VI zwyciężyła Sylwia Strojek, zaś wśród gimnazjalistów I miejsce ex aequo zdobyły Mariola Markus oraz duet Agata Bumel i Julia Słojewska. 

więcej

Finały „Ligi Orłów i Olików” rozegrane

W sobotę 15 października br. w Mszczonowie na boisku „Orlik” odbył się V Finałowy Turniej z cyklu „Liga Orłów i Orlików” w piłce nożnej.
Zawody w kategorii „Liga Orlików” rozpoczęły się o godz.12:00 i wystartowało w nich 7 drużyn (70 zawodników) reprezentujących Mszczonów, Osuchów, Piekary i Lutkówkę. 
więcej

Edukacja drogowa w przedszkolu

We wtorek 18 października maluchy z Miejskiego Przedszkola Publicznego w Mszczonowie miały okazję do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy miasta Mszczonów Sławomir Zieliński przeprowadził dla nich lekcję właściwego i co ważniejsze bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.  

więcej
Mogiła Gnojna

WESPRZYJ KWESTUJĄCYCH – 1 LISTOPADA

1 listopada na cmentarzach Mszczonowa odbędzie się  zbiórka funduszy na ufundowanie kamienia nagrobnego na zapomnianą  mogiłę  nieznanego żołnierza, jaki spoczywa w lesie we wsi Gnojna. Żołnierz ten poległ w 1939 roku. Jego mogiła znajduje się  w odległości 100 metrów na północ  od Traktu Tarczyńskiego.  

więcej

następna strona »

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.