Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

    Projekt realizowany jest na terenie naszej szkoły w roku szkolnym 2011/12.

Zajęcia będą prowadzone systematycznie – raz w tygodniu, zawsze o tej samej porze - w czwartki o godzinie 13.40 -14.40 na świetlicy terapeutycznej.

Dzieci objęte programem to uczniowie niepełnosprawni ze stowarzyszenia Uśmiech dziecka, wolontariusze ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

      Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Dla dzieci jest to pełna niespodzianek podróż w różne „smaki świata”, podczas której odkryją potrawy zarówno tradycyjne dla kuchni polskiej, jak i te, zaczerpnięte z kuchni naszych sąsiadów. Każde dziecko będzie miało okazję własnoręcznie przyrządzać potrawy, a następnie je degustować. Dzieci poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. Uczestnictwo w zajęciach pozwoli rozwinąć zainteresowania kulinarne dzieci niepełnosprawnych, a umiejętności tu zdobyte będą mogły być wykorzystane w życiu codziennym. Zajęcia te są formą spędzania wolnego czasu na świetlicy terapeutycznej, miejscem, gdzie uczniowie mogą wspólnie pracować i osiągać sukcesy kulinarne.

W planie zajęć uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny, organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania i odpowiedniej diety. Program wychodzi naprzeciw zainteresowaniom dzieci i młodzieży oraz oczekiwaniom rodziców. Ma na celu rozwijanie postawy twórczej, przyczyniającej się do pełniejszego rozwoju osobowości dziecka.     

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.