Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 23 Czerwca 2018  |  imieniny: Wandy, Zenona

Menu strony

Banery

Treść strony

Leja w Lutkówce

W tej parafii tradycja nie ginie. Mieszkańcy Lutkówki i okolicznych wsi pamiętają o starych obyczajach. Każde święta mają tu należytą oprawę. Kto nie wierzy, nich przyjedzie i sprawdzi to osobiście. Najbardziej polecam odwiedzenie Lutkówki w ... lany poniedziałek. Szczególnie panny mogą tu liczyć na solidne oblanie. Wody nie skąpi się też młodym mężatkom.  

więcej

Cheerleaderki na wiosnę z nowymi siłami i pomysłami

Wiosna – pora optymistycznie działająca na wszystkich, szczególnie po tak ponurej tegorocznej zimie. Dla tancerek z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury rozpoczął się okres sprawdzenia swoich umiejętności, które zdobywały przez ostatnie miesiące wytężonej pracy.

więcej

XVI Wiosenne Biegi Przełajowe Powiatowych Mistrzostw LZS

Piękna pogoda i profesjonalnie przygotowane trasy powitały młodych sportowców przybyłych na XVI Wiosenne Biegi Przełajowe Powiatowych Mistrzostw LZS w biegach przełajowych w Osuchowie. Otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie - pani Elżbieta Sajak.

więcej

Pierwsza NOC MUZEÓW w Mszczonowie

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów - 14 maja w Mszczonowie, w godzinach wieczornych, tuż po zapadnięciu zmroku, odbędzie się rajd uliczny śladami tragicznych wydarzeń drugiej wojny światowej. Na rajd zapraszają wspólnie jego organizatorzy, czyli: Gminne Centrum Informacji, Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, Hufiec ZHP Mszczonów oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31 pułku piechoty.

więcej

Nowa radna

W Radzie Miejskiej we Mszczonowie zasiądzie … nowa radna. Została nią w wyniku wyborów uzupełniających, jakie odbyły się w niedzielę 17 kwietnia, pani Renata Siwiec. Nowa radna była już członkinią mszczonowskiego samorządu. Funkcję radnej sprawowała w poprzedniej kadencji - 2006-2010. Reprezentuje ona okręg nr 14, składający się z sołectw: Badowo Dańki, Badowo Mściska, Ciemno Gnojna, Kamionka, Badów Górny, Sosnowica i Wymysłów.

więcej

Mszczonowiacy ponieśli Krzyż ulicami swego miasta

W piątek poprzedzający Wielki Tydzień mieszkańcy Mszczonowa przeszli ulicami miasta w tradycyjnej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo poprowadzili trzej miejscowi duszpasterze- proboszcz parafii farnej p.w. Świętego Jana Chrzciciela ks. dziekan Tadeusz Przybylski, proboszcz parafii p.w. Świętego Ojca Pio Sławomir Tulin oraz ks. wikariusz Paweł Pietrzak.

więcej

Mszczonowskie przedszkolaki przed Wielkanocą

Czterolatki z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawienia z okazji Świąt Wielkanocnych. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały w czwartek 14 kwietnia podczas dwóch spektakli. Pierwszy miał miejsce w godzinach przedpołudniowych i był przeznaczony dla starszych i młodszych kolegów oraz koleżanek z przedszkola.

więcej

Smerfne nauki o zdrowiu

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia oraz Dzień Służby Zdrowia obchodzony 10 kwietnia były okazją do zaprezentowania kolejnych zawodów dzieciom ze Smerfolandii w ramach programu „Poznajemy zawody”, który realizowany jest od początku roku szkolnego w placówce.

więcej

Wygrał swoją szansę

16 marca br. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Domu Kultury „Arsus” w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wokalnego zatytułowanego „Wygraj szansę”, którego organizatorami była Agencja Telewizyjno-Estradowa TV Media. Wykonawcami byli uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, reprezentujący 15 gmin i miast województwa mazowieckiego.

więcej

Mszczonów pamięta o smoleńskiej tragedii

W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8.41, czyli w rocznicę katastrofy rządowego TU-154 w Mszczonowie rozległ się dźwięk strażackich syren. W ten sposób mszczonowanie oddali cześć ofiarom tragedii, którą określa się dziś mianem największej katastrofy w historii Polski po II wojnie światowej.

więcej

następna strona »

Mapa InteraktywnaMikroporady

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.