Serwis.mszczonow.pl

Wyszukiwanie

:

Język / Language:

Data, imieniny

Dziś jest 22 Marca 2018  |  imieniny: Katarzyny, Bogusława

Menu strony

Banery

Treść strony

Struna zabrzmiała już po raz osiemnasty

Podczas XVIII edycji przeglądu swoje umiejętności przed jurorami i zgromadzoną w MOK-u publicznością zaprezentowało 14 wokalistów. W kilku przypadkach śpiewającym towarzyszyły osoby akompaniujące lub w ogóle całe zespoły. Pomysłodawczynią i główną organizatorką Spotkań z Piosenką STRUNA jest instruktorka MOK-u Danuta Wójt. Konkursową galę, podczas której młodym artystom wręczono nagrody i wyróżnienia poprowadził kierownik Marek Baumel (MOK). Tegoroczny przegląd sponsorowali: Urząd Miejski we Mszczonowie i Starostwo Powiatowe w Żyrardowie.

więcej

Pejzaże z natury wzięte

W niedzielę 28 listopada w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło uroczyste otwarcie wernisażu skierniewiczanina Zbigniewa Matyska zatytułowanego „Ulotność pejzażu”. Mszczonowska publiczność miała okazję zaznajomić się z przepięknymi obrazami malarza nieco wcześniej, bo obrazy zagościły w galerii MOK-u już 17 listopada.

więcej
fot. Krzysztof Czarnecki

Mszczonowski „Kopciuszek” w Erding

Zapoczątkowana przed kilku laty współpraca kulturalna pomiędzy niemieckim miastem Erding a Mszczonowem zaowocowała w październiku tego roku wizytą delegacji Teatru Altenerding w Mszczonowskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu „Kopciuszek”, które przygotował amatorski teatr „Grupa Josefa” działający w MOK-u. 

więcej

13 października - URODZINY ZERÓWKI

„Był to najfajniejszy dzień w szkole” – mówiły dzieci uczęszczające do Zerówek w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. 13 października 2010 roku Zerówki obchodziły swoje święto – „urodziny”.
Wychowawczynie klas „0” pani Barbara Oracz i pani Agata Lesiak przygotowały dekoracje sal z kolorowych balonów oraz zadbały o ciekawy przebieg tego dnia. 
więcej

W Mszczonowie bez zmian

W gminie Mszczonów burmistrz Kurek uzyskał 71.44% poparcia, a Forum Samorządowe zwyciężyło bezapelacyjnie w wyborach do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Wyniki wyborów samorządowych jednoznacznie potwierdziły, że w gminie Mszczonów dotychczasowe osiągnięcia  Józefa Grzegorza Kurka czynią  go niekwestionowanym liderem.
więcej

Zapraszamy na "Spacer Jesieni - Nordic Walking"

Lansowanie nowej imprezy

Mieszkańcy Mszczonowa spoglądali na tę grupę z niedowierzaniem. Około 20 osób, w sobotnie  przedpołudnie, 20 listopada wyszło z terenu Term i podpierając się kijkami, przypominającymi kije narciarskie,  udało się ulicami miasta w kierunku Tarczyna.  

więcej

Trakt Tarczyński - efekt samorządowej współpracy

13 listopada zakończyła się  budowa Traktu Tarczyńskiego. Jego uroczystego  otwarcia dokonali wspólnie: marszałek Sejmiku Wojewódzkiego Adam Struzik, burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, starosta Wojciech Szustakiewicz,  wójt gmin Żabia Wola Halina Wawruch oraz  starosta grodziski Marek Wieżbicki. Symboliczną wstęgę  przecięła też w imieniu mieszkańców Agnieszka Możdżeń- Włodarczyk. 

więcej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych

W najbliższy czwartek  18 listopada 2010r.  o godzinie 10:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej 33 odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych oraz wszystkich osób zainteresowanych  poświecone możliwości pozyskania Funduszy Unijnych  jak również środków publicznych krajowych  na działania związane z działalnością statutową .

Serdecznie zapraszamy

Szkolenie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a ich realizacja odbywa się w ramach projektu „Starostwo Powiatowe w Żyrardowie – lepsze funkcjonowanie urzędu to nowe możliwości dla rozwoju powiatu”.

autor: GCI, data: 2010.11.17

Ostania sesja V kadencji

W piątek 12 listopada na ostatniej już sesji w V kadencji samorządu zebrała się Rada Miejska Mszczonowa. Oprócz części roboczej, był też czas na wspomnienia i podziękowania.

W części merytorycznej radni przyjęli uchwałę dotycząca współpracy Gminy Mszczonów z organizacjami pozarządowymi, która określa cele formy i partnerów gminy w zakresie zadań publicznych określonych w ustawie o działalności organizacji pożytku publicznego i wolontariacie.

więcej

Historyczno – strażackie obchody Święta Narodowego

Tegoroczne obchody Święta Narodowego we Mszczonowie tradycyjnie rozpoczęto Mszą Świętą, odprawioną w kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela. Celebrował ją ks. dziekan Tadeusz Przybylski. Nietypowa była natomiast intencja Mszy, gdyż wierni modlili się nie tylko za Ojczyznę, ale także za osoby rozstrzelane na terenie miasta w 1939 roku.

więcej

Nowe oblicze mszczonowskiego Zespołu Szkół

W środę 10 listopada br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku budynku mszczonowskiego Zespół Szkół, który podczas wakacyjnej przerwy w nauce przeszedł zasłużony remont, a właściwie została dokończona długo odkładana, bo ponad 15 lat, jego budowa. Patrząc jednak teraz na budynek szkoły śmiało można powiedzieć, że nawet „gołym okiem” widać jak całkowicie zmienił on swój zewnętrzny i wewnętrzny wizerunek.

więcej

następna strona »

Mapa InteraktywnaStopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.